Brązowa wydzielina: czy umówić się na wizytę lekarską?

Mam 16 lat, 174cm wzrostu i ważę 48kg (jestem dziewicą). Miesiączkę mam od 5 klasy szkoły podstawowej i nigdy nie miałam jej regularnie.Ostatnio miesiączkowalam w połowie stycznia, pod koniec lutego, przez okolo 3 dni. Pojawiła się ciemna, brżzowa wydzielina, była ona prawie czarna. Nie wiem, co to może oznaczać? Czy powinnam zgłosić się do lekarza?

Dzień dobry!
Brunatne, czy czarnawe plamienie świadczy o skąpym krwawieniu i nie jest powodem do niepokoju.
Z poważaniem.