Brązowe plamienia po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a wykluczenie ciąży

Od 3-ego sierpnia stosowalam tabletki antykoncepcyjne Logest. Przyjmowalam tabletki regularnie kazdego dnia (maksymalnie 10 min roznicy). Od 18 sierpnia uprawialam seks z chlopakiem z prezerwatywa. 22 sierpnia odbylam stosunek przerywany, trwal doslownie pare minut. 23-ego wzielam ostatnia tabletke z opakowania. Od tego czasu jest delikatne plamienie brazowe, zdarza sie krwawienie ale minimalne. Stad pytanie czy moge byc w ciazy? Slyszalam, ze jakiekolwiek plamienie po odstawieniu wyklucza ciaze

Lek. Marta Gryszkiewicz

Owe plamienie to krwawienie z odstawienia. Biorąc regularnie tabletki jest Pani zabezpieczona. Partner nie musi dodatkowo stosować prezerwatyw, no chyba że obawia się Pani chorób wenerycznych.