Centralne uwypuklenie krążka międzykręgowego z modelowaniem worka oponowego

TK odcinka L-S wykazuje pogłębienie fizjol. lordozy z prawie poziomym ustawieniem kości krzyżowej oraz prawostronne skrzywienie kręgosłupa. Początkowe zmiany zwyrodnieniowo-przeciążeniowe w postaci nierówności blaszek nasadowych trzonów oraz osteofitów na ich krawędziach.Na poziomie L4/5 stwierdza się centralne uwypuklenie krążka miedzykręgowego z modelowaniem worka oponowego.L5/S1 centralne uwypuklenie krążka na gł.3mm do światła kanału kręg. z model.worka oponowego b. ucisku korzeni nerwowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania TK świadczy o zmianach zwyrodnieniowych w postaci osteofitów, skrzywienie kręgosłupa oraz chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie, neurologiem lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.