Chęć rezygnacji z prasy sezonowej

Witam.Miesiąc temu przyjechałam z przyjaciółką do pracy na sezon. Obie tego bardzo chciałysmy,tak mi się wydawało.Będąc tutaj zaczęłam czuć się przybita,nieszczęśliwa.Uświadomiłam sobie że ja wcale nie chciałam tego robić.To był jej cel a mi wydawało się to słuszne.Będąc tu mam poczucie straconego czasu.To nie wina pracy, jest naprawdę dobra.Jednak mam swoje marzenia i chce je spelniac.Wiem jednak że jeśli zrezygnuję, to ona będzie zła i rozczarowana a ja nie mogę przestać myśleć o rezygnacji.

Nie warto poddawać się i rezygnować! Potraktować wyjazd jako próbę, doświadczenie życiowe, szansą na sprawdzenie się w trudnych warunkach, w obcym środowisku!
To szansa na poznanie nowego kraju, ludzi, na naukę języka.
Pozwala przewartościować: co ważne dla Pani w przyszłości, pozwala docenić naukę, bliskich, rodzinę, ale też uczy wiary we własne siły!
Już ma Pani cenne przemyślenia, nabiera Pani dystansu do wielu spraw, docenia inne wartości, robi plany na przyszłość . To cenne! Warto rozmawiać o swoich odczuciach, pisać listy, pamiętniki.

Zachęcam do porozmawiania ze swoja przyjaciółką o swoich uczuciach, jeszcze przed podjęciem decyzji. Być może uda jej się rozwiać część wątpliwości, a może uważa podobnie? Także na przyszłość w razie czego zrozumie Pani decyzje, jeśli jednak zdecyduje się Pani zakończyć pracę.

Warto porozmawiać z przyjaciółką. Ale pamiętać też o tym, że to jest pani życie, pani wybory i one niekoniecznie musza być zaakceptowane przez innych. Jeśli będzie się pani ograniczać, obawiając złości innych ludzi, to ryzykuje pani, że przeżyje swoje życie własnie pod innych. A to przecież pani życie :)

Pozdrawiam.
Elżbieta Grabarczyk
http://ppp-salamandra.blogspot.com/