Chondromalacje rzepki pierwszego stopnia

Witam, lekarz stwierdził u mnie "Chondromalacje rzepki pierwszego stopnia". Czy po wyleczeniu choroba może nawracać? Jak się przed tym ustrzec? Czy zalecane jest stosowanie stabilizatora lub tapingu dla odciążenia stawu?

Szanowny Panie,
uszkodzenie chrząstki w pierwszym stopniu w Pana wieku najczęściej daje się zatrzymać i nie dochodzi do pogorszania stanu miejscowego. Jest to termin opisujący stan miejscowy. Jakie są objawy? Co Panu dolega, z czym Pan się zgłosił do lekarza? Sam wynik, a raczej opis nic nie wnoszą.