Chrapanie w ciąży - co robić?

Witam,
mam 26 lat, jestem w 36 tygodniu ciąży, od dwóch tygodni męczy mnie w nocy chrapanie i to moje, sama budzę się, kiedy zaczynam tylko pochrapywać, a w dzień jestem wykończona i niewyspana.
Czy może to być związane z niewyleczonym katarem, który mam od 3 tygodni i on jest w dalszym ciągu tak samo uciążliwy jak na początku? Wciąż mam zatkany nos. Zaczęłam stosować kropelki oraz sól morską do nosa, stosuję też co kilka dni inhalację, ale dalej katar i czasami budzę się z bólem gardła. Nie mam już sił, a do porodu lada chwilka.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Chrapanie spowodowane jest z pewnością niedrożnymi przewodami nosowymi. Zmusza to Panią do oddychania przez usta podczas snu. Przez problemy z oddychaniem budzi się Pani niewyspana.
Dolegliwości powinny ustąpić po wyleczeniu kataru. Z Pani opisu wynika, że leczenie objawowe nie odnosi skutku. Powinna Pani umówić się na wizytę do lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, w celu ustalenia przyczyny dolegliwości.