Chwilowe kłujące bóle brzucha po lewej stronie

Dzień dobry, Niekiedy mam kujące bóle brzucha po lewej stronie ma dole. Nie są one częste i zazwyczaj trwają tylko sekundę. Czy jest sens wizyty u lekarza rodzinnego? Co to ewentualnie może być?

Witam. Takie objawy najczęściej są wynikiem niegroźnych czynnościowych zaburzeń pracy jelit. Oczywiście jak najbardziej powinien Pan skonsultować się z lekarzem poz który przeprowadzi bezpośrednie badanie.

Lek. Tomasz Budlewski

Ból w podanej lokalizacji może być spowodowany zapaleniem uchyłków, chorobami infekcyjnymi, zespołem jelita drażliwego i wielu wielu innych. Konieczne jest przeprowadzenie dokładnego wywiadu lekarskiego oraz badania lekarskiego dlatego uważam, że warto udać się do lekarza rodzinnego. W czasie wizyty będzie można ustalić odpowiednie dalsze postępowanie diagnostyczne lub lecznicze.