Chwilowe zaprzestanie stosowania leku Letrox w 10 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 10tygodniu ciazy. Przyjmuje tabletki Letrox 50, jednak skonczyly mi sie, a mieszkam za granica i czekam na paczke z nowymi tabletkami. Tydzien juz nie biore Letrox 50, bo tak dlugo idzie paczka. Moje TSH sprzed 2 tygodni to 2,46. Czy moze cos sie stac malenstwu albo czy jest zagrozenie poronienia z powodu chwilowemu zaprzestaniu braniu tabletek.? Prosze o odp, denerwuje sie troche. To moja 3 ciaza, 2 poronilam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Prawidłowe kontrolowanie niedoczynności tarczycy i regularne przyjmowanie leków jest bardzo ważne! Proszę zatem tego nie bagatelizować i nie robić takich przerw! Tak nieodpowiedzialne postępowanie może stanowić zagrożenie dla rozwoju płodu.