Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 0 3 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ciemniejsze sutki i wzdęcia a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

8 sierpnia wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zrobiłam dwa testy ciążowe. Oba wyszły negatywnie. ( jeden 3 drugi 5 tygodni po ostatnim stosunku) Mam wzdęcia i troszkę ciemniejsze sutki. Czy jest to spowodowane odstawieniem tabletek, czy ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży

Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?

Witam serdecznie. Ciążę raczej można wykluczyć. Być może wynikiem tych objawów są wahania hormonalne będące skutkiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Ciążę Pani wykluczyła / dwa testy ciążowe wynik negatywny / objawy mogą sugerować zaburzenia hormonalne ale bez związku z tabletkami. Przebarwienia nie powstały w trakcie przyjmowania tabletek. Dr Jacek Tulimowski

Specjalista w dziedzinie ginekologii i położnictwa. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnozowaniu i leczeniu najczęstszych chorób ginekologicznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy