Ciemniejsze sutki i wzdęcia a odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

8 sierpnia wzięłam ostatnią tabletkę antykoncepcyjną. Zrobiłam dwa testy ciążowe. Oba wyszły negatywnie. ( jeden 3 drugi 5 tygodni po ostatnim stosunku) Mam wzdęcia i troszkę ciemniejsze sutki. Czy jest to spowodowane odstawieniem tabletek, czy ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie. Ciążę raczej można wykluczyć. Być może wynikiem tych objawów są wahania hormonalne będące skutkiem odstawienia tabletek antykoncepcyjnych.

Ciążę Pani wykluczyła / dwa testy ciążowe wynik negatywny / objawy mogą sugerować zaburzenia hormonalne ale bez związku z tabletkami. Przebarwienia nie powstały w trakcie przyjmowania tabletek.
Dr Jacek Tulimowski