Co jest powodem bólu brzucha i nalotu na języku u osoby, która w przeszłości zażywała narkotyki?

Witam, od dwóch lat nie biorę narkotyków . Miewam ostatnio takie stany jak bym jednak je zazywal. Odczuwam ból brzucha, głowy wachania nastroju. Najbardziej nie pokoi mnie biały nalot na języku co nie jest bolesne ale uciążliwe. Często czuje się obolaly i nie wyspany a za chwile pobudzony to zmienia się co parę dni nie wiem co już robić martwię się ze ktoś podał mi jakieś środki psuchoaktywne i dlatego miewam takie stany .

Biały nalot na języku może wynikać ze zbyt małej ilości przyjmowanych płynów (poniżej 1,5 litra) lub nieprawidłowej higieny jamy ustnej (należy pamiętać o szczotkowaniu języka podczas mycia zębów).
Jeśli jednak nalot na języku staje się kredowo-biały i ma konsystencję zsiadłego mleka, a dodatkowo obejmuje także podniebienie i rozprzestrzenia się do gardła i przełyku, można podejrzewać grzybicę jamy ustnej.

Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który zdiagnozuje przyczyny. Podobne zaburzenia mogą mieć zarówno przyczyny somatyczne (np neurologiczne), jak i inne w tym chorobowe, nawrotowe lub związane z innymi zaburzeniami psychicznymi po nadużywaniu substancji psychoaktywnych. Dokładne określenie przyczyn zaburzeń określi także metody poradzenia sobie z nimi (np. psychoterapia, terapia odwykowa, inne specjalistyczne leczenie itp).