Co jest powodem bólu i zawrotów głowy?

Witam od 5 tygodni mam ciągły ból głowy dodatkowy bardzo mi się w tej głowie kręci i mam oczopląs.Nie mogę przewrócić się z boku na bok nie mogę wstać z łóżka dopóki nie odsiedzę.Mieszkam za granicą i nie wiem co z tym dalej robić

Możliwa neurologiczna lub laryngologiczna przyczyna objawów.
Wskazana konsultacja z lekarzem - w pierwszej kolejności rodzinnym, podstawowe badania krwi, następnie neurolog lub laryngolog wg zaleceń

WItam, powinna Pani udać się niezwłocznie do neurologa aby wykonać odpowiednie badania
i to zdiagnozować. Za granicę też są neurolodzy. Ewentualnie może Pani się udać do szpitala.
Proszę pamiętać, że powinna Pani objawy przetłumaczyć na odpowiedni język i zapisać na kratce, którą trzeba pokazać lekarzowi.
Pozdrawiam

Witam!
Konieczne badanie neurologiczne, EEG, RMI głowy. Przed tym badanie fizykalne, ciśnienie krwi i tętno, podstawowe badania laboratoryjne i w zależności od uzyskanych wyników dalsze postępowanie. Tam gdzie Pani aktualnie mieszka (za granicą) też są lekarze. Innej rady nie ma, trzeba zbadać!
Powodzenia
W. Łuczkowski.

Przyczyn może być wiele.
Lekarz rozpoznanie stawia na podstawie znajomości objawów występujących u pacjenta oraz wyniku badania pacjenta.
Bardzo ważny jest wywiad chorobowy; charakterystyka objawów; kolejność występowania, lokalizacja, charakter, czas trwania, czynniki prowokujące, objawy towarzyszące itp itd…
Ważny jest wiek pacjenta, inne choroby, przebyte choroby, przyjmowane leki itd.
Czasem potrzebne jest wykonanie badań dodatkowych, przy czym każdy wynik badania dodatkowego interpretuje się w kontekście stanu klinicznego pacjenta.
Z takimi objawami proszę zgłosić się do lekarza, zdecyduje o dalszym postępowaniu.