Co jest powodem braku okresu u osoby po operacji na wyrostek?

Zmieniłam tabletki antykoncepcyjne. Teraz mam takie 24 4. To jest trzecie opakowanie. Miałam okres 4 grudnia, ze 3 dni a teraz nie mam go wcale. Powinnam dostać 2 stycznia. 12 grudnia miałam operacje na wyrostek,12 i 13 nie wzięłam tabletki, wzięłam dwie na raz 14go. Potem o 21.00 wzięłam na bieżąco. Pojawiło mi się krwawienie kilkudniowe, pewnie z odstawienia. 15go usg, brak ciąży. Wiec dlaczego teraz nie mam?

Zanim ureguluje się miesiączkowanie może potrwać to nawet kilka miesięcy z uwagi na przebyty stres operacyjny, na zaburzenia w przyjmowaniu tabletek. Dlatego należy poczekać jeszcze na pewno na normalizację przez około 2-3 miesiące.