Co jest powodem skoków ciśnienia u osoby stosującej lek zawierający Citaroplam?

Witam, mam poważny problem. Jakiś czas temu zaczęłam zażywać lek zawierający citaroplam (przy lekkiej depresji, później przepisanie mi tego leku uznano za błąd, ponieważ mój stan psychiczny był całkiem stabilny i nigdy nie miałam większych problemów; lek przepisany przez lekarza rodzinnego). Po tygodni zażywania leku doznałam szoku serotoninowego, okazało się, że dawka, którą przyjmowałam mocno przekraczała próg początkowy zażywania. Od tamtego czasu minęło 2.5 miesiąca. Mój organizm zaczął wracać do normy, drżenia kończył uspokoiły się, tętno spadło ze 140, powiedzmy do normy. Za to mam bardzo poważny problem z ciśnieniem. Dzieje się to napadowo, np wczoraj nie byłam w stanie myśleć, doznałam kompletnej dezorientacji i postanowiłam, wręcz machinalnie zmierzyć ciśnienie. Wynosiło 160/56 !! Po około godzinie leżenia, bez nerwów, ponieważ nie byłam w stanie nawet usiedzieć na krześle, mój wynik wynosił 180/160. Po paru godzinach, kiedy byłam naprawdę wystraszona wszystko spadło (90/48) i od tamtej pory dolna granica nie przekracza 56. Byłam w szpitalu, Robiono mi rtg klatki, tomogrfie głowy..Kiedy zapytalam o cisnienie, powiedziano mi, ze jak na razie jest w normie i nie ma potrzeby robienia z tym nic..ale po powrocie, po prawie dwoch tyg to wrocilo. Nie wiem co mam robic..Mam 20 lat, nigdy żadnych problemów z sercem, ani zdrowotnych..To byl moj pierwszy raz w szpitalu..Błagam o pomoc.

Dzień Dobry Pani,

Z Pani relacji wnioskuję, że wskazana byłaby dla Pani przede wszystkim kontrolna konsultacja (i ewentualna diagnostyka) kardiologiczna.

Z przesłaniem dla Pani tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com