Co jest powodem, że utrzymuje mi się ból z lewej strony żeber?

Witam, od prawie dwóch tygodni utrzymuje mi się ból z lewej strony żeber. Zdjęcie RTG wykazało, że na ścianie dna żołądka jest duża bańka gazowa, która uciska na żebra i powoduje ból. Lekarz na nocnym dyżurze stwierdził, że bańka powinna sama zejść jednak utrzymuje się już prawie 2 tydzień. Lekarz rodzinny przepisał tabletki typowo na choroby żołądkowe IPP 20, ale dopiero wczoraj. Jednak żaden z nich zdjęcia rtg nie oglądał. Czy ta bańka rzeczywiście nie jest groźna i czy powinnam udać się do specjalisty?

Lek. Wojciech Zygmunt

Występowanie bańki powietrza w żołądku jest normą w badaniu RTG klatki piersiowej/jamy brzusznej. Być może ból wynika z czegoś innego. Jeżeli leki nie przyniosą ulgi, to powinna pani dalej szukać przyczyny. Pozdrawiam i życzę zdrowia.