Co jest przyczyną przyboru masy ciała?

Witam, jestem osoba uprawiajaca sport trzymajaca diete, zawsze waze ok 54 kg , natomiast na chwile obecna moja waga skoczyla na 60kg.obecnie jestem na redukcji kalorycznej do 1200-1300kcal na dzien a wciaz tyje.ogolnie 6 kg do przodu z czego 2kg poszlo mi do gory w ciagu zaledwie tygodnia!diete mam z przewaga bialka unikam prostych cukrow,nie jem "smieciowego" jedzenia.posilki spozywam male co 3 h.choruje od 5 lat na niedoczynnosc tarczycy ale biore tabletki i tsh,ft 3 i 4 mam w normie wiec wykluczam ze to jest przyczyna zwlaszcza iz problem mam stosunkowo krotko,biore od 4 miesiecy pramolan na nerwice i teraz sie zastanawiam co jest przyczyna tego okropnego tycia?mozliwe ze to od pramolanu? Biore 2 dziennie rano i wieczorem a moze problem lezy gdzie indziej? Pozdrawiam

• klomipraminy (Anafranil, Anafranil SR);

• amitryptyliny (Amitryptylinum VP);

• doksepiny (Doxepin 10 lub 25);

• opipramolu (Pramolan, Sympramol). więc ma Pani odpowiedź
Przy okazji

Nerwice najlepiej leczy się stosując rzeczywiście specjalistyczne techniki relaksacyjne np. trening autogenny. Pomocna bywa też hipnoterapia.
Poza tym lęków nie powinno się leczyć farmakologicznie tylko psychoterapią
lub wspomnianą hipnoterapią.
https://portal.abczdrowie.pl/stres-ten-podstepny-morderca-zabija-po-cichu
http://www.psychotherapie-live.de/nerwica

Pozdrawiam

Witam!
Niektóre osoby przybierają na wadze przy kuracji lekami p/depresyjnymi. Także przy stanach lękowych można niechcący zwiększyć masę ciała, łagodząc napięcie, obawy i niepokój wewnętrzny tzw. podjadaniem. Jeżeli idzie o Pramolan to jest to lek starszy od Pani - może należałoby zastosować coś nowocześniejszego i bardziej skutecznego?
Proszę przedyskutować problem ze swoim lekarzem, może większy udział w leczeniu dać psychoterapii?
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.