Co jest przyczyną tak częstych wymiotów?

mam pewien problem, otóż od pewnego czasu gdy mam jakieś "złe" wspomnienie (ostatnio w sumie na jakiekolwiek) to od razu wymiotuję. nie za każdym razem, ale jednak w pracy takie cos bywa uciazliwe... momentalnie robi mi sie niedobrze i rzygam. jakies porady? co moze byc przyczyną?

Witam Panią
Prawdopodobnie Pani dolegliwości są natury psychologicznej.
Myślę, że ma Pani trudności z akceptowaniem
niektórych sytuacji, które „dusi Pani w sobie” i emocji,
których nie może Pani wykrzyczeć.
Niestety, Pani żołądek nie chce ich przetrawić
i nie życzy sobie żeby one tam zalegały.
A tak poważnie – prawdopodobnie to wszystko
skutek przeżywanego stresu i nagromadzonych emocji.
Wszystko wskazuje na nerwicę.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
W leczeniu nerwicy oraz jej konsekwencji,
najskuteczniejsza jest psychoterapia.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną
o problemie, to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

Dzień Dobry Panu,

Przyczyną Pana objawów wymiotnych jest reakcja na "złe" wspomnienia.

Myślę, że wskazana byłaby dla Pana rozmowa z psychologiem, która pozwoliłaby Panu dotrzeć do prawdziwej przyczyny "złych" wspomnień.

O skierowanie do Poradni zdrowia psychicznego proszę poprosić lekarza pierwszego kontaktu - w ramach NFZ-tu lub prywatnie.

Jeśli miałby Pan życzenie, zapraszam do kontaktu na Skype.

Z przesłaniem tylko dobrego samopoczucia,
Irena Mielnik-Madej

Witam serdecznie,

Napisał Pan, że w momencie przywoływania złych wspomnień pojawiają się wymioty. Pana myśli mogą być przyczyną takich reakcji. Jest to pewna forma radzenia sobie ze stresem (choć niekonstruktywna). W momencie, gdy negatywne emocje są na tyle silne, że nie może sobie Pan z nimi poradzić - pojawia się odreagowanie w postaci wymiotowania.
Warto skonsultować to z psychologiem i skorzystać z dłuższej formy jego pomocy, aby móc popracować nad trudnością.

Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam serdecznie,
Magdalena Rachubińska
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA