Zapytaj lekarza

1 , 0 1 6 , 7 0 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Dlaczego nic nie czuję i jestem obojętna?

Dlaczego nic nie czuję? Tylko obojętność, na niczym mi nie zależy, nie kocham, nie cieszę się. Seks też mnie nie interesuje, jeśli już do czegoś dojdzie to chce żeby jak najszybciej się skończyło, z rodzicami ostatni raz rozmawiałam w listopadzie, bo nie czuję potrzeby odzywania się. Przyjaciół nie mam, bo mi nie zależy na tym. Chciałabym jak każdy normalny człowiek CZUĆ. Dodam iż mieszkam za granica,i dostęp do psychologa jest ciezki lub bardzo drogi.
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Witam Panią Aby Pani pomóc, należy dotrzeć do źródeł Pana niedyspozycji. Nie pisze Pani nic o sobie, więc trudno znaleźć przyczynę. Objawy, które Pani opisuje są charakterystyczne dla depresji. Przyczyną są prawdopodobnie Pani przykre doświadczenia z przeszłości. Jednak rzetelną diagnozę można postawić tylko podczas osobistej konsultacji. Zachęcam Panią do podjęcia terapii online. Podczas terapii leczy się nie tylko objawy choroby ale również dociera się do przyczyny problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania. Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie, to zapraszam do kontaktu. Istnieje możliwość konsultacji online, np. za pośrednictwem komunikatora Skype. Pozdrawiam serdecznie

Psycholog specjalizujący się w pracy z dziećmi z zaburzeniami wieku rozwojowego.
0

Dzień Dobry Pani,

Wymienione przez Panią symptomy mogą wskazywać na anhedonię.

Prawdopodobne jest, że wydarzenia z przeszłości wpłynęły na Pani trudność w odczuwaniu. Nie bez znaczenia jest Pani niechęć do kontaktu z rodzicami.

Aby odczuwać emocje, potrzebny jest ponowny "powrót do zmysłów", poprzez ich uwrażliwienie, gdy uległy zablokowaniu. Aby tego dokonać, wskazane jest podjęcie pracy z psychologiem.

Gdyby Pani miała życzenie, to serdecznie zapraszam do kontaktu online, przez Skype.

Życzę Pani powrotu do uczuć, Irena Mielnik-Madej

Psycholog, logoterapeuta, doradca i trener.
0

Witam, warto skorzystać z możliwości konsultacji online, skype, jeżeli nie ma Pani możliwości spotkania z psychologiem w gabinecie. Brak odczuwania emocji - anhedonia, spłycenie emocji, może mieć różne podłoże i być związana z depresją, ale także wysokim poziomem stresu i przepracowaniem. Napisała Pani, że jak każdy normalny człowiek chce CZUĆ. To jest dobry początek na rozmowę. Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy