Co mam jeść i ile, żebym nie schudła ani nie przytyła?

Jestem dziewczyną i mam 14 lat. Ważę 48 kg przy wzroście 167 cm. Dziesięć miesięcy temu zaczęłam się odchudzać. Jadłam dziennie 1200 kalorii i dużo ćwiczyłam (i nadal ćwiczę). Teraz jestem zadowolona z mojej wagi i ciała. Nie chcę więcej chudnąć. Więc co mam jeść i ile, abym nie przytyła ani nie schudła. Proszę o pomoc.

Paulina Witek Psycholog, Warszawa

Szanowna Pani!

Proponowałabym wizytę u dietetyka, który mógłby ustalić optymalną dietę dla Pani - biorąc pod uwagę Pani preferencje żywieniowe, styl życia, czynniki zdrowotne.

Istotne jest przestrzeganie zdrowej diety, a więc takiej, która jest bogata w składniki odżywcze, białka roślinne, warzywa i owoce, składniki mineralne i witaminy, natomiast uboga w tłuszcze pochodzenia zwierzęcego, dania typu fast food,pokarmy smażone, przetwarzone, bogate w cukry proste. Więcej informacji na ten temat znajdzie Pani w serwisach http://abcOdchudzanie.pl oraz http://abcDieta.pl.

Przy odpowiedniej ilości ruchu oraz regularnym trybie życia (zwłaszcza snu i spożywanych posiłków) powinna Pani zachować ładną sylwetkę i zdrowie.

Łączę pozdrowienia!