Co mam robić z tym pieczeniem w cewce moczowej?

Po stosunku mam pieczenie cewki i zaczerwienienie. Lekarz zlecil wymaz z cewki i spod napletka bakteriologiczny. Wynik wyszedl ujemny, wyhodowano tylko te naturalną florę wg laboratorium. Pytanie czy ten wymaz sprawdza wszystkie drobnoustroje, czy tylko część? Czy są jakieś które nie widać podczas tego wymazu? Teraz następny krok to wymaz w kierunku wirusów ? Chcę się dowiedzieć co mi dolega zanim lekarz przypisze mi leki. Dziękuję bardzo.

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

badanie polegające na pobraniu wymazu z cewki moczowej pozwala na zdiagnozowanie zakażeń układu moczowego. Jeżeli badanie miało charakter bakteriologiczny, a wynik wyszedł ujemny i w laboratorium wyhodowano tylko bakterie z naturalnej flory ochronnej, to oznacza, że Pański układ moczowy jest wolny od bakterii i to nie one są winne częstym stanom zapalnym.

W przypadku sprawdzenia się pod kątem innych drobnoustrojów, takich jak wirusy i grzyby, należy przeprowadzić kolejne badanie pod kątem ich wykrycia.

Często czynnikami, które wpływają na powstawanie infekcji intymnych, są: nieodpowiednia higiena, ryzykowne kontakty seksualne oraz korzystanie z publicznych basenów, saun, czy toalet.

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem dotyczącym infekcji intymnych:

https://portal.abczdrowie.pl/czy-mozna-skutecznie-wyleczyc-infekcje-intymne

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.