Co mogą oznaczać bóle podbrzusza u 18-latki?

Witam. Od tygodnia boli mnie podbrzusze. Bie caly czas lecz co pare godzin. Na poczatku bolalo mnie obok pępka. Teraz troszke nizej. Bol nie jest jakis silny. Czesciej oddaje mocz. Co to ? Zapalenie wyrostka? Nie boli mnie przy scisnieciu i oderwaniu reki od brzucha. A moze cos z pecherzem? Sama nie wiem. Moze jajniki? Boje sie ze to wyrostek. Czy to mozliwe?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

W zapaleniu wyrostka charakterystyczny jest ból, który na początku nie ma ścisłej lokalizacji, potem jest odczuwany nad prawym talerzem biodrowym. Towarzyszą mu nudności, wymioty oraz podwyższona temperatura ciała. Aby jednak stwierdzić zapalenie wyrostka potrzebne jest wykonanie badań laboratoryjnych oraz usg jamy brzusznej.