Co mogą oznaczać cierpnące palce?

Witam ! Jestem 84 letnim emerytem. Na ogół cieszę się dobrym zdrowiem. Od kilku miesięcy cierpną mi palce.Najwięcej 4 i 5 szczególnie lewej ręki, w nocy (nad ranem). Proszę o poradę. Z,P,

Witam!
Dolegliwości odpowiadają zaburzeniom czucia palców unerwionych przez nerw łokciowy. Czasami jest to wynik ułożenia ręki w czasie snu gdzie ucisk na przyśrodkową stronę łokcia gdzie znajduje się ten nerw może skutkować takimi objawami. Gdyby dolegliwości nasilały się i występowały za dnia czy stale wskazana jest dalsza diagnostyka. Najlepiej wtedy skontrolować ten stan u swojego lekarza rodzinnego by skierował Pana do ortopedy lub neurologa w zależności od jego oceny. W niektórych przypadkach dokonuje się na drodze niewielkiego zabiegu operacyjnego odbarczenia nerwu, jeśli przyczyną jest ucisk nerwu przez tkanki z sąsiedztwa.