Co mogą oznaczać długo utrzymujące się bóle głowy?

Witam. Co jakiś czas mam długo utrzymujące się bóle głowy. Trwają zazwyczaj od kilku do kilkunastu dni, najdłużej prawie 2 miesiące. Bóle o różnej intensywności. Często utrudniały normalne funkcjonowanie, obecnie łagodne ale odczuwalne. Ból wstępuje podczas napięcia mięśni brzucha i odczuwalny jest jako uderzenie krwi do mózgu. Przy napięcia czuje ból górnej części głowy. Dodam, że wcześniej trenowałem kilka lat sporty siłowe, obecnie trenuje 2 razy w tygodniu na dużo mniejszych ciężarach. Stwierdzono u mnie zespół wazowagalny z mieszaną reakacją kardio i wazo depresyjną oraz zespół GERD. Sprawdzam również ciśnienie, które wcześniej wynosiło zazwyczaj 110/60, obecnie 130/75. Podczas treningu 145/80, po treningu spada dość szybko do wartości często 100/70. Ból nie zwiększa się podczas treningów siłowych natomiast jest znacznie bardziej odczuwalny podczas biegania.

Jak kręgosłup i inne wyniki : Stan ogólny ? sen?? Ważne objawy, PACJENT, do omówienia z Lekarzem leczącym, Konieczna pełna konsultacja, wywiad, rozmowa, badanie neurologiczne, ocena stanu zdrowia i nastroju, trybu życia i pracy. Pozdrawiam i zapraszam