Co mogą oznaczać problemy związane z niekontrolowanym wypróżnianiem u 5-latka?

witam, mój synek 5 lat ma problemy z nietrzymaniem kału, gdy miało około 9 miesięcy miał lekkie zaparcie, ale udało się je usunąć i od tamtej pory nic nie wskazywało zeby działo sie coś złego, jednak po 4 roku życia nadal zdarzały mu się większe lub mniejsze wpadki, typu brudzenie bielizny, małe kleksy tudzież duża kupa, niektóre były miękkie inne zbite i duże, zdażało się że usiadł na nocnik i zrobił tam kupę, jednak częściej robił to w majteczki chowając sie w kącie, boję sie że jest to coś poważnego, na pytanie dlaczego nie chce robić w nocio, odpowiada ze nie lubi nocnika, ale też i kibelka i innych tego typu rzeczy, czasem powie że kupa boli a czasem zaprzecza i mówi że jest ok, czasem mówi że czuje jak chce kupę ale zaraz popuszcza, ciężko zarówno mi jak i jemu....załamuję ręce

Niektóre dzieci tak niestety mają, że trening czystości przychodzi im wyjątkowo trudno. Porozmawiałabym z psychoterapeutą. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.