Co mogą znaczyć takie widoczne żyły na nogach u córki?

Widoczne niebieskie żyły na nogach u 14-latki. Witam. U mojej córki ostatnio pojawiły się niebieskawe żyły na łydkach, głównie po bokach i na przodzie, którym czasem towarzyszą jak mówi córka, bóle. Lecz te bóle nie są takie że nie pozwalają się jej poruszać, ale przypominają sile skurcze. Ja też miałam problemy z żyłami, miałam żylaki i operacje na nie, ale czy 14-latka już może tez mieć takie problemy? Jak na swój wiek jest wysoka, bo ma 168cm i waży 54 kg. Jest szczupła i dużo jeździ na rowerze, chodzi z psem na spacery. Teraz z powodu tych żył córka wstydzi się obrać krótkie spodenki, sukienkę czy spódnice. Z góry dziękuje ze odpowiedz, pozdrawiam.

Witam. Konieczna jest wizyta u lekarza, zebranie wywiadu nt. chorób przewlekłych, przeprowadzenie badania fizykalnego. Postawienie diagnozy z poziomu portalu jest niemożliwe.