Co mogą znaczyć te czerwone plamy na nodze?

Dzień dobry. 2 dni temu zauważyłem na lewej nodze czerwone plamy w postaci 2 nieregularnych pasów na piszczeli. Jeden pod kolanem, drugi poniżej parę cm. Dziś czerwone pasy przesunęły się od siebie, jeden wyżej, drugi niżej a w poprzednim miejscu są jakby siniaki zółtawo-brązowe. Czerwone plamy są ciepłe i swędzące. Co to może być? Nie jestem w stanie tego z niczym powiązać. Jadłem wcześniej zamówione sushi ale nie surowe. Ukąsił mnie także delikatnie kot niewychodzący podczas zabawy w okolicy piszczela pomiędzy tymi plamami (ale samo miejsce się goi bez problemu, nie ma wokół żadnego obrzęku). Tylko z tym mogę to powiązać. Serdecznie dziękuję za odpowiedź.
MĘŻCZYZNA, 38 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

czerwone plamy na skórze, które są ciepłe i swędzące, mogą mieć wiele przyczyn. Często są one wynikiem reakcji alergicznej, infekcji, podrażnienia skóry lub innych problemów zdrowotnych. Skoro zauważył Pan te objawy po ugryzieniu przez kota, to może to być potencjalna przyczyna.

Najlepiej, jeśli skonsultuje się Pan z lekarzem, aby dokładnie ocenić sytuację. Lekarz będzie miał możliwość przeprowadzenia dokładnego badania skóry, zrozumienia objawów i wykluczenia ewentualnych poważniejszych problemów zdrowotnych.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/czerwone-plamy-na-nogach-najczestsze-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.