Co mogę zrobić, by schudnąć i by przynajmniej trochę znikły mi rozstępy?

Mam 13 lat, ważę 73 kg i mam 163 cm wzrostu. Chodzę na treningi pływania, codziennie o siódmej na dwie godziny, mam chorą tarczycę i może przestałam już przez nią tyć, to i tak moim zdaniem jestem jeszcze za gruba. Jem regularnie i nigdy po 18.00. Przez to, że wyglądam, jak wyglądam, mam jeszcze rozstępy. Czy są jakieś dobre kremy, które będą mi pomagały na te rozstępy, by nie było ich tak widać? Jeśli tak, to jakie? I co mogę zrobić, by schudnąć, bo wiem, że mam nadwagę?
13 LAT ponad rok temu

Witam,
tak, na rynku są dostępne specjalne preparaty, mające na celu zapobieganie pojawianiu się nowych rozstępów, rady odnośnie do konkretnych z nich powinnaś zasięgnąć a aptece.
Przede wszystkim istotne jest zapobieganie tyciu, gdyż to właśnie szybki przyrost masy ciała odpowiada za pojawianie się takich zmian skórnych.
Pamiętaj o regularnych ćwiczeniach, możesz delikatnie masować skórę, to poprawia jej jędrność.
Powinnaś udać się do dietetyka, który przeanalizuje Twoje nawyki żywieniowe i podpowie, co powinnaś zmienić.
Pozdrawiam

PS
Porozmawiaj z rodzicami o swoim problemie.