Co mogę zrobić z bólem stopy?

Dzień dobry. Mam 29 lat i od trzech dni towarzyszy mi kłujący ból zewnętrznej części stopy (w części śródstopia, poniżej małego palca). Ból pojawił się nagle w nocy bez wyraźnej przyczyny (tydzień wcześniej boleśnie upadłam na tę nogę na schodach, ale nie sądzę, by miało to związek, skoro ból w stopie pojawił się dopiero po kilku dniach). Nie mam nadwagi i podczas dwóch tygodni poprzedzających pojawienie się bólu nie uprawiałam sportu. Ból nasila się przy chodzeniu i nacisku, ale jest odczuwalny cały czas (przypomina uczucie, jakbym wbiła sobie w stopę coś ostrego, co oczywiście nie miało miejsca). Czy ból sam minie, czy powinnam się z nim zgłosić do ortopedy?

Witam, skoro ból utrzymuje się przez jakiś czas należy wykonać przynajmniej badanie usg stopy, czasami dochodzi do uszkodzenia ścięgien, rozcięgna podeszwowego lub złamań awulsyjnych V kości śródstopia.