Co mogło oznaczać krwawienie kilka godzin po stosunku?

Współżyłam z chłopakiem - był to mój pierwszy raz. Po kilku godzinach zauważyłam na bieliźnie ślady krwi - nie wiem czy wcześniej (podczas stosunku) też wystąpiły. Podejrzewamy, że to przebicie błony dziewiczej. Czy to możliwe, że krwawienie pojawiło się po kilku godzinach? Krwi nie było zbyt wiele i bardziej był to po prostu ślad na bieliźnie niż obfite krwawienie.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Takie plamienie mogło być spowodowane stosunkiem. Jeśli jest to sytuacja jednorazowa, to raczej nie ma powodów do niepokoju. W razie gdyby plamienie nie ustało lub pojawiło się krwawienie, to należy udać się do ginekologa.