Co może być powodem nieustających krwawień?

Dzień dobry od 1,5 roku stosuję pigułki antykoncepcyjne Yasmin. Wcześniej przez trzy miesiące stosowałam tabletki Qlaira jednak miałam na nich cały czas krwawienia i lekarka zmieniła mi właśnie na Yasmin. Czuję się świetnie i krwawienia z odstawienia miałam od pierwszego opakowania jak w zegarku. Zawsze drugiego dnia. Teraz jednak się zaniepokoiłam otóż plamienie pojawiło się już na 21 tabletce czyli ostatniego dnia przed przerwą na odstawienie. Tabletkę przyjmuję o 16 a plamienie pojawiło się już w południe. W związku z tym postanowiłam wyjątkowo nie robić przerwy między blistrami a krwawienie/ plamienie nadal trwa. Co może być powodem? Dodam ,że tabletki przyjmuję regularnie bez opoźnień. Nie miałam biegunki czy wymiotów. Nie stosuję żadnych leków i na nic też nie choruję. Ginekologiczne byłam badana w grudniu i wszystko było ok.
KOBIETA, 44 LAT 4 tygodnie temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety plamienia oraz krwawienia w trakcie stosowania tabletek antykoncepcyjnych to jeden ze skutków ubocznych, który pojawia się dosyć często.

Czasem krwawienie z odstawiania może pojawić się wcześniej lub później i zazwyczaj nie jest to powodem do niepokoju – pod warunkiem, że kobieta przyjmuje pigułki regularnie i zgodnie z zaleceniami producenta. Proszę kontynuować przyjmowanie tabletek antykoncepcyjnych, a jeśli plamienie będzie utrzymywało się zbyt długo, trzeba będzie udać się do ginekologa.

Więcej pytań o wcześniejsze krwawienie z odstawienia można znaleźć poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-krwawienie-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/wczesniejsze-pojawienie-sie-krwawienia-z-odstawienia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-moze-byc-przyczyna-wczesniejszego-krwawienia.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.