Co może być przyczyną mrowienia w lewej ręce?
Co może być przyczyną mrowienia w lewej ręce i uczucia jakby lewa noga nie była moja ? Takie objawy występowały ok 1,5 tyg, teraz zdarzają się chwilowe rzuty. Brak różnicy w czuciu i niedowładów. Rezonans głowy i szyi ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Bardzo niski poziom wit. D. Jakie mogą być przyczyny takich objawów ?

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania
Witam,
jeżeli badania obrazowe nie wykazały żadnych nieprawidłowości ze strony układu nerwowego czy zwyrodnień odcinka szyjnego kręgosłupa, to niewykluczone, że dokuczliwe parestezje mają związek z niedoborem witaminy D3. Więcej informacji na temat parestezji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.
Ponieważ nie wspomina Pani, jaki poziom witaminy wskazują wyniki Pani badań, to trudno konkretnie odnieść się do problemu. Jednak niedobory mogą powodować różnego rodzaju zaburzenia i problemy zdrowotne. Za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego odpowiada również prawidłowe stężenie witamin z grupy B (zwłaszcza witamina B12) – w przypadku drastycznego niedoboru objawy neurologiczne są częstą dolegliwością. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-witaminy-b12.
Proszę również skonsultować z lekarzem odpowiednią dawkę witaminy D3 – jeżeli ma Pani poważne niedobory, to należy jak najszybciej wdrożyć leczenie. Niewykluczone, że wyrównanie poziomu tego prohormonu wystarczy, by Pani dolegliwości ustąpiły. O skutkach niedoboru witaminy D3 mówi ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/witamina-d.