Co może być przyczyną mrowienia w lewej ręce?

Co może być przyczyną mrowienia w lewej ręce i uczucia jakby lewa noga nie była moja ? Takie objawy występowały ok 1,5 tyg, teraz zdarzają się chwilowe rzuty. Brak różnicy w czuciu i niedowładów. Rezonans głowy i szyi ok, płyn mózgowo-rdzeniowy ok. Bardzo niski poziom wit. D. Jakie mogą być przyczyny takich objawów ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli badania obrazowe nie wykazały żadnych nieprawidłowości ze strony układu nerwowego czy zwyrodnień odcinka szyjnego kręgosłupa, to niewykluczone, że dokuczliwe parestezje mają związek z niedoborem witaminy D3. Więcej informacji na temat parestezji pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/parestezje.

Ponieważ nie wspomina Pani, jaki poziom witaminy wskazują wyniki Pani badań, to trudno konkretnie odnieść się do problemu. Jednak niedobory mogą powodować różnego rodzaju zaburzenia i problemy zdrowotne. Za prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego odpowiada również prawidłowe stężenie witamin z grupy B (zwłaszcza witamina B12) – w przypadku drastycznego niedoboru objawy neurologiczne są częstą dolegliwością. Proszę zapoznać się z naszym artykułem: https://zywienie.abczdrowie.pl/niedobor-witaminy-b12.

Proszę również skonsultować z lekarzem odpowiednią dawkę witaminy D3 – jeżeli ma Pani poważne niedobory, to należy jak najszybciej wdrożyć leczenie. Niewykluczone, że wyrównanie poziomu tego prohormonu wystarczy, by Pani dolegliwości ustąpiły. O skutkach niedoboru witaminy D3 mówi ten materiał: https://zywienie.abczdrowie.pl/witamina-d.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.