Zapytaj lekarza

1 , 0 2 0 , 2 9 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co może oznaczać drętwienie jednej strony ciała?

Witam dzisiaj mialam dziwna sytuacje. Rano chcialam zaprowadzic syna do szkoly, zaczela mi dretwiec reka. Wrocilam do domu i zaczelo sie coraz gorzej. Dretwienie stawej stony ciala . Zadzwonilam po karetke. Zabrali do szpitala i wtedy masakra nie pamietam slow polskich nie wiedziala co mam mowic nie wiedzialam jakich slow wypowiedziec. Przeszlo dopiero o godz. 18 i silny bol glowy. Rezonans magnetyczny szyji ok, laryngolog ok, ok scan wlowy.
KOBIETA, 29 LAT 8 miesięcy temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Możliwa migrena z aurą, migrena objawowa? wskazane badanie MR głowy i angio-MR canczyn móżgowych celem wykluczenia naczyniaka, tętniaka lub innej malformacji naczyń mózgowych. Dodatkowo ECHO serca, badanie w kierunku obecności drożnego otworu owalnego - PFO. Wskazana kompleksowa konsultacja neurologiczna.

umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy