Co może oznaczać guz na palcu u stopy o wielkości 1 cm?

Witam , na dużym palcu u stopy po stronie grzbietowej( policzek dalszy) urósł mi guzek średnicy 1cm wysokości 3-4mm.Jest on lekko twardy i nie przesuwa się pod skórą. Nie boli . myślałam że to odcisk...Ale raczej nie . co to może być?

Witam , nie istnieje diagnozowanie ani leczenie na odległość przez internet! Proszę udać się do chirurga lub ortopedy , który po zbadaniu postawi diagnozę , z.żurawski