Co może oznaczać kłucie w klatce piersiowej?

Witam, mam 33 lata od pewnego czasu odczuwam ból w klatce piersiowej i plecach palę papierosy ostatnio miałam robiona gastroskopie przewodu pokarmowego i wynik na bakterie był ujemny. Wykryto guzek który jest ruchomy i z tego co powiedział lekarz jest on nie złośliwy i należy go usunąć. Lekarz stwierdził że mam infekcje czy zapalenie przewodu pokarmowego. Na początku myślałam że mam refluks żołądkowe przelykowy i dlatego boli mnie w klatce piersiowej i plecach. Obawiam się najgorszego czy mogą być to objawy raka płuc.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Najczęstsze objawy raka płuc to przewlekły kaszel lub zmiana jego charakteru, nawracające zapalenia płuc, krwioplucie itp, lecz może się rozwinąć również bezobjawowo lub obawy mogą pojawić się w wysokim stadium zaawansowania choroby. Sądzę, że powinien Pan szczerze porozmawiać ze swoim lekarzem prowadzącym o obawach, a on zadecyduje czy potrzebna jest dalsza diagnostyka. Powinien Pan również rzucić palenie.