Co może oznaczać kłucie w okolicy odbytu?

Odczuwam kłucie odbytu na odcinku ogonowym od momentu przykrej sytuacji z ukłuciem ołówkiem w ściane odbytnicy na ok. 10 cm. Anoskopia u proktologa nic złego nie wykazała, ale kłucie wciąż czasem daje o sobie znać. Czy mam mieć obawy?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli uraz ołówkiem był niedawno, myślę, że kłucie ustąpi, kiedy błona śluzowa całkowicie się zagoi. Gdyby rzeczywiście coś się działo, anoskopia na pewno by to wykazała.