Co może oznaczać opis rezonansu magnetycznego kręgosłupa?

Witam,bardzo proszę o pomoc w interpretacji wyniku-opisu mojego rezonansu. Badanie MR kręgosłupa L/S w projekcjach strzałkowych i poprzecznych w sekwencjach T1,T2, Spair oraz Vista. Badanie wykazuję koncentryczną wypukline krążka m-kręgowego L4/L5 przebiegającą stycznie do prawego korzenia nerwowego.Wraz ze zmianami przeciążeniowymi w stawach m-kręgowych powodyje ona łagodną ,centralną stenozę kanału kręgowego.Lewostronna, paracentralna protruzja krążka m-kręgowego L2/L3, wpuklająca się do zachyłka korzenioiwego,modelująca korzeń.Podobna ,lewostronna protuzja krążka na poz. L3/L4. Cechy degeneracji opisanych krązków. Zmiany przeciązeniowe w stawach m-kręgowych na poz.L5/S1. Niewielkiego stopnia wygładzenie fizjologicznej lordozy lędzwiowej.Skolioza pograniczna Th/L skierowana wypukłścią w strone lewą.Stozek rdzeniowy jednorodny. Czy wyzej opisana sytuacja moze mieć wpływ ze od połowy w dół ciało odretwiałę łacznie ze stopami,lewa strona berdziej. aktualnie jestem po 2 tyg,rehabilitacji i jest duzo lepiej. aktualnie czekam na wizytę u lekarza,puki co chciałabym sie już czegoś dowiedziec. bardzo dziekuje ilona

Witam serdecznie,

Wynik badania zobrazował chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Obraz ten tłumaczy Pana dolegliwości.
Konieczna konsultacja z lekarzem prowadzącym, neurologiem lub neurochirurgiem celem ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.