Co może oznaczać powiększenie węzłów chłonnych u 21-latka?

Witam od 4-5 lat mam powiększone węzły chłonne szyjne ( są mobilne, dosyć twarde i nie powodują bólu przy dotyku, urosły i zostały do teraz w postaci już niezmienionej, do tego stopnia, że zmieniły mi kształt twarzy) i w pachwinach (parę miesięcy pozniej po szyjnych, też twarde i bezbolesne, największy do 3,5cm), nie chorowałem na jakieś poważnie choroby, 2 lata później pojawił się dość silny trądzik, który leczę do dzisiaj Izotekiem, rok temu stwierdzono przerost migdałków i zlecono ich usunięcie też ze względu na trądzik i jego oporność na terapię, po wycięciu w tym roku węzły szyjne niewiele się zmniejszyly ale dalej są bardzo widoczne, nastąpiła też poprawa stanu cery. Byłem u wielu lekarzy, robiono mi USG kilka razy, badania na pasożyty i choroby weneryczne (HIV, kiła, HPV itp) z których nic nie wynikło (w tym ziarnica którą też podejrzewano). Od dwóch lat osłabiła mi się odporność - łapałem bardzo dużo zakażeń górnych dróg oddechowych (10-15 antybiotyków w najgorszym roku), co bardzo poprawiło się po wycięciu migdałków. Czy po prostu taka moja natura, że już zostaną tak na stałe, czy coś jeszcze zostało przeoczone? Dodam jeszcze że jestem w trakcie usuwania 4 ósemek. Proszę o poradę.

Lek. Tomasz Budlewski

a jak wygląda morfologia ? sadze ze konieczna wizyta u hematologa i ew decyzja o pobraniu całego węzła. do badania