Co może oznaczać ten uciążliwy ucisk skroni?

Od jakiegoś tygodnia mam ucisk skroni prawej, przechodzący do czoła. Czasami staje się to mocnym bólem. Wcześniej miałam zawroty głowy i szumy uszne. Byłam u dwóch neurologów, po badaniach krwi i badaniach przedmiotowych nic nie stwierdzili. Tomografii nie chcieli robić, bo 5 lat temu miałam robione Tk i rezonans, stwierdzili, że nie ma sensu teraz robić. Ucisk jest tak uciążliwy, że czasami siedzę i płaczę. Bardzo proszę o pomoc.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Bóle głowy mogą mieć różną etiologię i dlatego do rozpoznania przyczyny dolegliwości konieczne jest dokładne zebranie wywiadu z pacjentem, przeprowadzenie pełnego badania lekarskiego, w tym badania neurologicznego. Jeśli istnieje taka możliwość, wskazane jest wykonanie badania obrazowego głowy, w tym przypadku najlepiej badania TK, czyli tomografii komputerowej.

Niezrozumiałe jest dla mnie tłumaczenie Pani lekarzy na temat braku zasadności wykonania badania. 5 lat to stosunkowo długi czas, w którym może wystąpić wiele zaburzeń. Dodatkowo, jeżeli bóle głowy pojawiły się nagle i nie są związane z ciśnieniem tętniczym krwi (zarówno jego podwyższeniem, jak i obniżeniem), drastyczną zmianą diety, brakiem snu czy zmęczeniem, to tomografia jest wręcz wskazana.

W obecnej sytuacji sugerowałabym raz jeszcze udać się na konsultację do neurologa i poprosić o badanie. Jeżeli prośby nie przyniosą skutku, zawsze może Pani zgłosić się na izbę przyjęć z powodu narastającego bólu głowy niereagującego na leczenie, gdzie zostaną wykonane wszystkie niezbędne badania i zostanie ustalona przyczyna Pani dolegliwości.

Pozdrawiam