Co może znaczyć brak miesiączki po porodzie?

Witam. 13 lipca dostałam pierwszy okres po porodzie. Przed ciążą cykle miałam około 35 dniowe. Do tej pory nie mam kolejnej miesiączki. Robiłam dwa testy ciążowe 7 i 11 dni po spodziewanym dniu kiedy powinien pojawić się okres- oba negatywne. Wizytę u ginekologa mam dopiero za tydzień a dwa dni przed wizytą mam termin na usunięcie kaszaka. Nie wiem czy poddać się zabiegowi? Myślałam o oznaczeniu hcg z krwi, nie wiem tylko ile czeka sie na wyniki i czy zdążę przed planowanym zabiegiem, może lepiej go odwołać lub przesunąć? Choć z drugiej strony ryzyko kolejnej ciąży jest naprawdę niewielkie, wspolzylismy z mężem z zabezpieczeniem, tylko raz bez w ostatni dzień miesiączki. Dodam że mam też objawy infekcji intymnej: upławy i swędzenie pochwy. Proszę o poradę co powinnam zrobić?

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Myślę, że ryzyko ciąży jest naprawdę niewielkie ale na wszelki wypadek może Pani oznaczyć poziom bhcg we krwi. Na wyniki czeka się w zależności od pracy laboratorium ale zazwyczaj tego samego dnia lub następnego już są dostępne. Jeśli chodzi o zabieg ciąża nie jest przeciwwskazaniem do usuwania kaszaków.