Co może znaczyć dłuższy okres?

Od od 10 miesięcy biorę tabletki antykoncepcyjne. Po raz pierwszy od tego czasu dostałam okres za wcześnie o 6 dni, nie zapomniałam o żadnej tabletce i biorę je o stałej porze. Jednak okres który trwa zazwyczaj 3-4 dni, nagle trwa już 6 dzień. Nie wiem co się dzieje i z jakich przyczyn.

Dzień dobry, jeżeli tabletki były brane prawidłowo, nie ma powodów do niepokoju, takie krwawienie może wystąpić. Jeżeli jednak sytuacja powtórzyłaby się, proszę udać się do ginekologa, być może konieczna będzie zmiana leku.