Co oznacza ból szyi?

Witam, od paru dni odczuwam punktowy dość intensywny (ale krótkotrwały) ból po lewej stronie szyi. Jest to intensywny ból w miejscu w którym wyczuwam wyraźne zgrubienie (ok. 1,5 cm). Nie należę do osób, które specjalnie - przesadnie zajmują się swoim zdrowiem i gdyby nie dość dokuczliwy i powtarzający się ból, zapewne nawet nie zauważyłabym żadnego zgrubienia. Czy warto w ogóle iść do lekarza z takim czymś, czy raczej nie powinno być to nic groźnego i wartego uwagi? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź!

Lek. Michał Lenard

Warto zgłosić się do lekarza rodzinnego, który zbada tą zmianę i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!