Co oznacza bolesny skurcz w klatce piersiowej?

Witam, kilka dni temu podczas oglądania filmu miałam bardzo bolesny skurcz w klatce piersiowej. Nie mogłam wziąć głębokiego oddechu ani wykonywać żadnych gwałtownych ruchów bo czułam okropny ból. Jakby mi ktoś raził prądem serce i dodatkowo wbijał w nie nóż. Do tego strasznie się spociłam, ręce i nogi mi się trzęsły i miałam wrażenie, że zaraz zemdleje. Trwało to z 30 minut, a potem skurcz minął, ale wciąż czułam okropny ból przy oddychaniu i do teraz tak jest. Mam od jakiegoś czasu bardzo nierówne bicie serca, puls w spoczynku 80-90 czasami nawet 100 i ciśnienie 130-140 zdarza się więcej dodam, że mam 19 lat, a takie skurcze często miewałam w nocy albo podczas wykonywania jakiejś czynności i nigdy nie miałam tylu objawów przy tym. Nie jestem osobą nerwową. Czy powinnam się martwić?

Lek. Paweł Szadkowski

Opis wskazuje raczej na ból nerwicowy, ewentualnie na nerwoból lub ból opłucnowy. Sugeruję udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu zbadania oraz wykonania podstawowej diagnostyki w kierunku chorób sercowo-naczyniowych i innych.