Co oznacza ciemnobrązowe plamienie z dróg rodnych?

Dzisiaj przy korzystaniu z toalety zauważyłam bardzo mocne brązowe plamienie wraz z tym były skrzepy. Towarzyszy przy tym silny ból w podbrzuszu tak dosłownie na samym dole i na środku, ból jest wtedy kiedy wstaje bądź się schylam albo jak nogi podniosę do góry.Jestem 6 miesięcy po porodzie naturalnym,miałam naderwane mięśnie macicy. Miesiączkę mam regularnie dzięki tabletką antykoncepcyjnym. Pierwszy raz spotkałam się z takim plamieniem.

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

podczas stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej mogą pojawiać się plamienia śródcykliczne, które zazwyczaj nie stanowią powodu do niepokoju.

Jednakże nie powinny być one silne ani nie powinny występować w nich skrzepy, które są charakterystyczne dla menstruacji. Niepokojące są również silne dolegliwości bólowe. Dobrze by było więc, gdyby udała się Pani na konsultację ginekologiczną. Tylko badanie da Pani odpowiedź, czy w obrębie narządów rodnych nie doszło do jakichś nieprawidłowości. Dla własnego spokoju warto to skontrolować u specjalisty.

Odpowiedzi specjalistów na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/co-oznacza-plamienie-ze-skrzepami-po-porodzie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/krwawienie-ze-skrzepami-i-plamienie-przy-microgynon, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/plamienie-przy-tabletkach-bonadea.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.