Co oznacza IgG 0 w badaniu toksoplazmozy?

Proszę o interpretacje wyników: IgG 0,0, IgM 0,12. Z góry dziękuję i pozdrawiam 00mlody00
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przedstawione przez Pana wyniki oznaczają, że nie było wcześniej kontaktu z toksoplazmozą, dlatego nie ma przeciwko niej wykształconej odporności.

Świeży kontakt z tym pierwotniakiem jest niebezpieczny jedynie dla kobiet w ciąży i osób ze znacznie upośledzoną odpornością, pozostali przechodzą bezobjawowo.

Tutaj znajduje się więcej informacji na ten temat.

Serdecznie pozdrawiam!