Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 1 3 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza pieczenie w cewce moczowej?

witam, moje problemy z prostata zaczęły się od 20 grudnia . Lekkie pieczenie w cewce ( bez żadnych wycieków ) bóle ogólne w miednicy, do lekarza nie poszedłem . Po 2 dniach przestało . Powróciło ze zdwojona siłą 15 stycznia . Po pierwszym ,, ataku '' zrobiłem dwa badania z krwi ( IGG, IGA, IGM ) w odstępie tygodnia na Ch. trachomatis, wyniki ujemne . Dodatkowo mocz b.o idealny, CRP, OB w normie morfologia, wszystko w normie, VDRL również ujemny, HIV także . 15 stycznia udałem się do urologa, diagnoza po badaniu prostaty jej bakteryjne zakażenie . Leki Cipropol przez 15 dni a później kontynuacja Levoxa przez 20 dni . niestety nie zrobiłem przed antybiotykiem wymazu . Po 3 tygodniach brania antybiotyku ( 2 tyg Cipropol 6 dni Levoxa ) jak jeszcze odczuwałem lekkie szczypanie w cewce i utrzymywało się zaczerwienienie jej ujścia, zrobiłem wymaz PCR DNA na CH. Trachomatis, obie Mycoplasmy oraz Ureaplasmę, wszystkie wyniki ,, nie wyhodowano '' . Biorąc pod uwagę te leki, które brałem i utrzymywanie się pieczenia jest możliwość, że wymaz nic nie wykazał ? Generalnie jestem już po antybiotyku i objawy całkiem ustąpiły . Zostało lekkie zaczerwienienie ujścia cewki ale urolog twierdzi, że to normalne ?
MĘŻCZYZNA, 45 LAT 10 miesięcy temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Lek. Wojciech Zygmunt
71 poziom zaufania

Najprawdopodobniej infekcja została wyleczona. Nie ma pan się czego obawiać. Jeżeli dojdzie do jakiegokolwiek nawrotu polecam ponowną wizytę u urologa.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy