Co oznacza podłużna brodawka okolicy odbytu?

Witam! Przez rok miałam jedną podłużną "brodawkę" koloru cielesnego przy odbycie. Miesiąc temu pojawiła się następna, taka sama po przeciwnej stronie. Nie bolą, ale podczas wypróżniania pieką, a w ciągu dnia swędzą, czasem delikatnie krwawią. Od miesiąca wypróżniam się co 2 dni, czasem co 4. Stolec jest o mniej więcej połowę węższy niż kiedyś, czasem pojawia się w nim krew. Przy rzadszej konsystencji - jak pasta, jest strasznie cienki, przypominający ołówek. Mam też uczucie niepełnego wypróżnienia. Co to może być i do jakiego lekarza się z tym zgłosić?

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę pilnie udać się do chirurga ogólnego w celu dokładnego zbadania i poszerzenia niezbędnej diagnostyki.