Co oznaczają te krwawienia z odbytu u 26-latka?

Witam, 26scio letniemu mężczyźnie od dłuższego czasu leci z odbytu krew przy robieniu stolca, nie dzieje się to przy każdym oddawaniu stolca, dzieje się tak raz na jakiś czas, po tym jak jest stolec z krwią robi się świąd odbytu. Mąż to bagatelizuje jak mogę mu pomóc?

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

niestety mąż musi sam chcieć sobie pomóc i udać się do lekarza. W pierwszej kolejności może to być lekarz rodzinny, a docelowo np. proktolog.

Bardzo możliwe, że wymienione przez Panią objawy, a więc krwawienie z odbytu oraz świąd wskazują na chorobę hemoroidalną, czyli tzw. żylaki odbytu. Inne objawy, jakie daje ta choroba, to: pieczenie lub ból odbytu, uczucie niepełnego wypróżnienia, zaburzenia wypróżniania czy też ołówkowaty stolec. Ponadto guzki krwawnicze mogą wypadać z odbytu.

Aby być pewnym, że mąż cierpi na hemoroidy, musi jednak obejrzeć go lekarz. Proszę próbować namówić męża na wizytę.

Więcej szczegółowych informacji na temat hemoroidów znajdzie Pani w naszym artykule, który znajduje się pod adresem:

https://portal.abczdrowie.pl/kilka-sposobow-na-hemoroidy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.