Co oznacza suchość w jamie ustnej przy chłoniaku Chodgkina?

Witam,mam 19 lat,(w listopadzie 2014r.chłoniak Chodgina st.IV, było 7cykli chemio i 5 tyg radio..-okolice szyi, śródpiersia, węzły chłonne, wnęka śledziony, kawałek wątroby i miednica), teraz dobrze jest, ale moim problemem jest suchość jamy ustnej. Obecnie wydziela mi się za mało śliny i zbytnio nie mogę normalnie funkcjonować. Nie mogę każdego pokarmu spożywać i są też problemy z zębami. Stwierdzono, że prawa ślinianka słabo się wydziela. Ale do tej pory nic nie robili z tym. Błagam o pomoc !

To po tej radioterapii szyi ślinianki mniej wydzielają. Proszę pytać o sztuczną ślinę w aptekach, np.BIOXTRA. Preparaty zawierające mucynę zwierzęcą,karboksymetyloceluloze/CMC/,hydroksypropylmetylocelulozę/HPMC/,tlenek polietylu,ksantan, najlepiej w konsystencji żelu. Prosz,e ssać kwaśne cukierki,cytrynę. Można stosować Pilocarpinę przez 8-12 tygodni 2,5 mg 3 razy dziennie. Lub nowszą Civimelinę 30-45 mg 3 razy dziennie przez 52 tygodnie. Można zastosować manualną akupunkturę w klasycznych punktach usznych usznych ST-6, LI-4, ST-36, SP-6. Można to uzupełnić elektrostymulacją. Nieinwazyjna,bez igły matoda to przezskórna stymulacja zakończeń nerwowych Tzw. ALTENS.