Co oznacza ta narośl na migdałku po Covid?

Od kilku tygodni (po przejściu covida) na powierzchni migdałka prawego mam taką jakby białą, trochę wypukłą narośl(?), taka biała kulka na nim (nie w krypcie). Nie zwiększa się, badania krwi ob w normie. Co to może być? Pozdrawiam

Redakcja abcZdrowie

Witamy,

w odpowiedzi na zadane pytanie chcielibyśmy zachęcić do kontaktu z lekarzem laryngologiem. Z opisu w pytaniu wynika, że w ostatnim czasie przeszedł Pan zakażenie Covid 19. Na migdałku zaobserwował Pan narośl, która jest biała i wypukła. Nie ma jednak wpływu na wyniki badań laboratoryjnych i nie wywołuje stanu zapalnego. Możliwe, że jest to niezapalne powikłanie po Covid 19 lub jakaś choroba migdała, która wymaga identyfikacji. Z tego też względu wizyta u lekarza laryngologa może wyjaśnić przyczynę i rodzaj tej zmiany. Jeśli będą jakieś wątpliwości to lekarz zleci odpowiednie badania diagnostyczne.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/migdalki-charakterystyka-budowa-choroby-usuniecie

https://portal.abczdrowie.pl/przerost-migdalkow

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.