Co oznacza ta żółta wydzielina pod koniec ciąży?

Dzień dobry mam pytanie odnośnie ciąży jestem w 40 3dni i termin już minol porodu dziś zauważyłam taka żółta ciemna wydzielinę czy to jest groźne dla dziecka i czy w takim przypadku mogą wywołać poród

Redakcja abcZdrowie

Witam,

niestety podała Pani za mało informacji, by móc udzielić precyzyjnej odpowiedzi.

Żółta wydzielina z pochwy z pewnością jednak nie jest fizjologiczna i wymaga skonsultowania się z ginekologiem – to może być znak zbliżającego się porodu, ale też świadectwo infekcji bakteryjnej, która może stanowić bezpośrednie zagrożenie dla dziecka.

Więcej informacji na ten temat w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/niespecyficzne-uplawy-w-ciazy-zagrozenia-przyczyny.

W związku z tym, że upłynął już termin porodu sugerowałabym, by nie czekała Pani ze stawieniem się w szpitalu. Choć nie sposób orzec, czy konieczne będzie wywołanie porodu lub czy już się on zaczął, to na pewno upławy, zwłaszcza w ciąży, wymagają badania.

Być może przydatny okaże się także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/objawy-porodu.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.