Co oznacza taki ból kolana podczas klękania?

Dzień dobry ,od dłuższego już czasu boli mnie kolano podczas klękania.Nie zdarza się to oczywiście za każdym razem.Ale dość często.Ból przypomina jakbym klekała na jakiś ostry przedmiot i jest nieprzyjemny.Zdarza się również ,że podczas wykonania gwałtownego ruchu kolano mi strzeli.
KOBIETA, 22 LAT 10 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

dziękujemy za zadanie pytania na portalu abcZdrowie.pl. Dolegliwości bólowe kolana mogą wynikać z różnych przyczyn, dlatego na podstawie przesłanego opisu trudno jednoznacznie stwierdzić, co może powodować Pani dolegliwości. W takiej sytuacji proponujemy konsultację z lekarzem ortopedą, który na podstawie zleconych badań będzie mógł zdecydować o sposobie leczenia.

Być może konieczne będzie wykonanie RTG, USG lub rezonansu magnetycznego, w celu uzyskania dokładnego obrazu stawu kolanowego. Dopiero po określeniu źródła bólu i zakresu uszkodzeń będzie można podjąć decyzję o sposobie leczenia.

Do czasu wizyty u lekarza warto sięgnąć po suplementy, które pomogą poprawić kondycję stawów. Więcej na ich temat można przeczytać na naszym portalu:

https://portal.abczdrowie.pl/suplementy-na-stawy

Poniżej znajdzie Pani również odpowiedzi specjalistów na podobne pytania: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/klucie-w-kolanie-podczas-klekania

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/jaka-moze-byc-przyczyna-klucia-w-kolanie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.